Maumedžio terasos

Niekam nekyla klausimų – terasa geras dalykas ar blogas… Ir didžioji dalis žmonių net sutinka, kad geriausia ir jaukiausia – medinės terasos. Ginčai ir išmintis prasideda kai reikia pasirinkti tinkamą medieną terasos gamybai.

Geriausia mediena būna iš kietmedžio. Dar geriau jei kietmedis augęs šaltesniuose kraštuose (pvz. sibire). Kuo medis augęs prastesnėmis sąlygomis tuo tankesnė jo struktūra, tuo jis ilgaamžiškesnis. Maumedžio terasos pasižymi ne tik gražiu raštu, bet ir ilgaamžiškumu, atsparumu drėgmei.  Iš maumedžio lentų gaminamos čerpės stogams – gontai, karšto vandens kubilai – pirtys.

Šios medienos net nereikia impregnuoti, nes impregnavimo skystis nepasiekia medienos šerdies dėl didelio tankumo.  Nors paviršinis impregnavimas tikrai nepakenktų.  Kadangi maumedžio gaminiai ne tik labai gražūs, bei ir labai tvirti – tai naudojami ne tik restauruojant senovinius pastatus, bet ir statant naujus, modernius statinius.  Maumedis turi visas savybes kurias turi ir ąžuolas, o be to gerai išdžiovinta maumedžio mediena tampa atspari pūvimui., nebijo vandens. Maumedžio statiniai gali tarnauti šimtmečius… Tai išbandyta Venecijoje. Tai viena pagrindinių Venecijos statybinių medžiagų.

Maumedis dėl savo ypatingo atsparumo drėgmei labiausiai vertinamas drėgnuose ir turtinguose kraštuose . Maumedžio lentos terasai gaminamos keliais būdais: lygus paviršius, rifliuotas paviršius ir t.t.

Mediniai namai visada giriami už tai, kad palaiko namuose tinkamą oro drėgmę. Tai ypatingai galioja ir gontinėms stogo dangoms. O jų ilgaamžiškumą patvirtina ir suteikiama garantija. Maumedžio čerpėms suteikiama garantija retai būna trumpesnė nei 5 metai, o neretai viršija ir 20 metų trukmę. O realus jos tarnavimo laikas yra – 100 ir daugiau metų. Žinoma, danga turi būti tinkamai sumontuota.

Pagrindinės savybės dėl kurių terasų statybai tikslinga rinktis maumedį:

  • didelis atsparumas puvimui
  • didelis atsparumas graužikams ir kenkėjams
  • ilgas tarnavimo laikas
  • gražus estetinis vaizdas

Lietuvoje augusių maumedžių mediena nėra prasta. Tačiau sibirinis maumedis visada pasižymės geresnėmis savybėmis. Tad neapsigaukite pirkdami. Nesumokėkite už lietuvišką maumedį kaip už Sibirinį. Nes kainų skirtumas taip pat nemenkas – medžio kaina + transportavimo kaštai.